دندانپزشکی اطفال در مشهد

بهترین دندانپزشک در مشهد - کلینیک دندانپزشکی در مشهد - دندانپزشکی در مشهد بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد بهترین دندانپزشک مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان خوبه بهترین دکتر دندانپزشکی در مشهد کامپوزیت دندان در مشهد قیمت ایمپلنت دندان در مشهد دندانپزشکی در مشهد سیم کشی دندان در مشهد قبل و بعد کامپوزیت دندان پروتز دندان روکش دندان لمینت دندان کاشت دندان در مشهد

بهترین کلینیک دندانپزشکی اطفال حال حاضر مشهد، کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد است. برای رزرو زمان ویزیت می توانید با شماره 384589000 تماس حاصل فرمایید.

یکی از رایج ترین و فراگیرترین مشکلات سلامت در جوامع مختلف، مشکلات مربوط به دندان و دندانپزشکی است. تمامی خانوارها در سراسر جهان همواره جهت درمان مشکلات دهان و دندان خود نگرانی ها و دغدغه های فراوانی دارند. 

این نگرانی ها در دو شکل ظهور می کنند. یکی از نگرانی ها مربوط به هزینه های سلامت دندان است و نگرانی دیگر مربوط به حساسیت های فراوان معالجه دندان می باشد. 

از آنجا که دهان و دندان می تواند منشأ بسیاری از بیماری های دیگر باشد و حساسیت فراوانی دارد، انجام معالجات درمانی مربوط به بیماری های دهان و دندان در یک مرکز کاملاً مطمئن و ایمن و نزد دندانپزشکی حازق و مطمئن همواره از نگرانی های جدی خانواده هاست.

این حساسیت و مراقبت در خانواده ها در خصوص سلامت و بهداشت دهان و دندان کودکان و اطفال غالباً چندین برابر می شد. چرا که کودکان به واسطه توان جسمانی کمتر، در معرض خطرات بیشتری قرار دارند. 

لذا تمامی خانواده ها در خصوص سلامت کودکان خود و به ویژه در بیماری های مربوط به دهان و دندان حساسیت بسیار زیادی نشان می دهند.

در شهر مشهد که بالغ بر 3.5 میلیون نفر جمعیت دارد، تعداد بسیار زیادی از این جمعیت را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.

بنابراین در شهر پرجمعیتی چون مشهد، این دغدغه و نگرانی، یک نگرانی فراگیر و شایع محسوب می شود.

یافتن یک کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد که به طور تخصصی بر دندانپزشکی کودکان متمرکز بوده و آسودگی خاطر والدین را تضمین کند، یکی از مهم ترین دغدغه های خانواده ها در حوزه سلامت می باشد.

 

عکس های بخش اطفال کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد

دندانپزشکی اطفال

واقعیت این است که یک بخش عمده در بهداشت کودکان و مراقبت از کودک، بهداشت دهان و دندان در اطفال و کودکان است. 

متأسفانه بسیاری از والدین به دلیل اینکه گمان می کنند دندان های کودکان شیری و موقتی است، به آن توجه کمتری می کنند. اما آن ها از این نکته غافل هستند که همین دندان های شیری هستند که به کودک کمک می کنند که درست تغذیه کند و نیز به صحبت کردن و لهجه و فونتیک او کمک می کند و از همه جالب تر اینکه فضا را برای دندان های دائمی نگاه می دارد.

وقتی به این مسأله آگاهی می یابیم که باید کودک خود را جهت معاینات دوره ای نزد دندانپزشک اطفال ببریم، والدین کودک سرگردان می شوند. آن ها به دنبال یک دکتر دندانپزشک اطفال خوب هستند. 

این مسأله همان طور که گفته شد در شهر پر جمعیت مشهد نیز یکی از مسائل مهم خانواده های مشهدی محسوب می شود و گاهی حتی بسیاری از مسافران بی شمار شهر مشهد نیز با مسأله یافتن کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد که از کیفیتی بالا و تجهیزاتی مدرن و پزشکانی مجرب و مطمئن برخوردار باشد، مواجه می شوند.

در کلینیک دندانپزشکی مروارید، بخش ویژه ای به کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد اختصاص یافته است. 

کلینیک مروارید مشهد کلیه خدمات دندانپزشکی اطفال از جمله مراقبت های رویش دندان، جلوگیری از پوسیدگی توسط قطره آهن و مراقبت از دندان های شیری توسط متخصصین مجرب مطابق جدیدترین روش های ارتباط با کودکان در محیطی کاملاً زیبا و پرنشاط برای کودکان ارائه می شود.

جلوگیری از پوسیدگی دندان در اطفال

یکی از مهم ترین کارهایی که در زمینه جلوگیری از پوسیدگی و آسیب دندان های کودکان می توان انجام داد، آموزش صحیح مراقبت از دندان ها است. 

اگر والدین کودک، خود اهل مسواک زدن مرتب باشند و به طور مستمر و مرتب از نخ دندان استفاده کنند، برای عادت دادن فرزند خود به مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به تلاش زیادی نیاز نخواهند داشت. 

اگر کودکان آموزش ببینند و یاد بگیرند که از دندان های شیری خود چگونه مراقبت کنند، خواهند توانست از دندان های دائمی خود نیز به خوبی محافظت نمایند.

وقتی کودکان هنوز بسیار کوچک هستند، امکان مسواک زدن برای آن ها وجود ندارد. در این شرایط و معمولاً برای کودکان زیر دو سال، والدین می توانند دندان های کودک خود را با یک پارچه نم دار تمیز کنند یا به کمک یک مسواک انگشتی که مخصوص کودکان است، دندان های او را از آسیب حفظ کنند و تمیز نگاه دارند.

آموزش اهمیت دندان ها به کودک، از همان زمان کودکی باید برای او آغاز شود. کودک باید از همان کودکی به تدریج درک کند که دندان ها عضوی مهم هستند که هرگز نباید در پاکیزگی آن ها کوتاهی شود. 

اگر این آموزش ها به کودک داده نشود، به طور قطع دندان ها آغاز به پوسیدگی خواهند کرد. در مواردی نیز این آموزش ها تنها از عهده یک متخصص دندانپزشکی کودکان بر می آید. 

لذا از همان کودکی مسدله یافتن یک کلینیک دندانپزشکی اطفال خوب و مطمئن اهمیت می یابد. شهروندان مشهدی می توانند با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی مروارید به عنوان یک کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد، از همان دوران کودکی، دندان های فرزندان خود را ایمن کنند و از سلامت همیشگی آنها اطمینان یابند و آموزش فرزند خود را در این کلینیک آغاز نمایند.


همچنین مطالعه کنید : دندانپزشک اطفال در مشهد

ویدئوی معرفی بخش اطفال کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد

رایج ترین بیماری دندان اطفال

پوسیدگی دندان در کودکان یک بیماری عفونی و واگیردار است که ممکن است در اثر علل مختلفی در کودک به وجود آید. پوسیدگی دندان، رایج ترین بیماری دندان در کودکان محسوب می شد. پوسیدگیها با مصرف ند بیشتر می شوند و باید مصرف قند کودکان را کنترل کرد و تحت نظر داشت.

یکی دیگر از اقداماتی که می توان انجام داد استفاده از فلوراید است که در خمیر دندان وجود دارد. فلوراید سرعت ساخت مینای دندان را بالا می برد و مقاومت آن را در مقابل حملات اسیدهای تولید شده از باکتری ها بالا می برد. مهم ترین ویژگی آن ضد میکروبی بودن آن است.

برای کودکان مسواک نرم تهیه کنید که هم دندان هایشان را تمیز نگاه دارد و هم از مسواک زدن لذت بیشتری ببرند. 

پلاک هایی که در اثر تجمع باکتری ها روی دندان تشکیل می شوند، علاوه بر مسواک زدن با نخ دندان نیز تمیز می شوند که طریقه کشیدن نخ دندان به طور صحیح باید با آرامش به آن ها آموزش داده شود. روش دیگر نیز استفاده از دهان شویه است که می تواند از میان برداشتن پلاک ها را تسریع کند.

یکی دیگر از روش هایی که می توان از طریق آن از پوسیدگی دندان های شیری جلوگیری کرد، استفاده از مواد شیاربند روی آن ها است. این کار مانع از جمع شدن باکتری ها روی فرو رفتگی های تاج می شود. البته این کار باید توسط دندانپزشک متخصص اطفال و مجرب در این زمینه انجام شود.

از زمانی که دندان های شیری در دهان کودک رشد م کنند، باید تمیز شوند تا پوسیدگی ها به تعویق بیفتد. اما یکی از مهم ترین اقداماتی که والدین کودک باید انجام دهند، آن است که از همان دوران کودکی فرزند خود را تحت مراقبت یک دندانپزشک متخصص و متبحر در زمینه اطفال قرار دهند.

اگر مراقبت های لازم به توصیه دندانپزشک اطفال از دندان های شیری انجام شود، دیگر کودکان به کشیدن دندان نیازی نخواهند داشت.

 کشیدن دندان در سنین پایین مشکلات ارتودنسی را برای کودکان به همراه خواهد داشت. یکی از مهم ترین مشکلات کودکان، نامرتب شدن رشد دندان ها در کودکان است و گاهی نیز رویش نا به جا خواهند داشت و نهفته باقی می مانند. همچنین باعث می شود دندان های عقبی به سمت جلو حرکت و فضای دندان کشیده شده را اشغال کنند.

به طور قطع مراجعات منظم به دندانپزشکی کمک می کند که جلوی پیشرفت بسیاری از پوسیدگی ها در دندان های کودکان گرفته شود. 

کلینیک دندانپزشکی مروارید محیطی ویژه و بسیار مناسب را برای کودکان شما فراهم آورده است تا والدین مشهدی، از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد هیچ گونه نگرانی نداشته باشند. 

در کلینیک مروارید می توانید با مراجعه منظم کودکانتان به کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد، از پوسیدگی دندان های آنان جلوگیری کرده و از همان کودکی آن ها را تحت مراقبت بهترین دندانپزشکان اطفال در مشهد قرار دهید.

 

همچنین مطالعه کنید : دندانپرشکی کودک در مشهد

درمان پوسیدگی دندان در اطفال

دندان های شیری به دلیل این که موقتی هستند، به اندازه دندان های دائمی به آن ها اهمیت داده نمی شود. ممکن است دندان های کودکان در سنین پایین به دلایل مختلف دچار پوسیدگی شوند. 

این پوسیدگی ها ممکن است موجب تخریب ساختار دندان و همچنین ایجاد درد شود. پوسیدگی دندان در کودکان تغذیه آن ها را دچار مشکل می کند. البته در ظاهر و تکلم کودک نیز بی تأثیر نخواهد بود.

این پوسیدگی ها ممکن است از سنین خیلی پایین آغاز شود که همین مسأله، مشکلاتی را هم برای کودک و هم برای دندانپزشک و والدین فراهم خواهد کرد. 

ترمیم این دندان ها برای دندانپزشک معضل محسوب می شود. به این پوسیدگی که به طور معمول به صورت ضایعه ای حفره دار یا بی حفره در دهان کودکان زیر 6 سال اتفاق می افتد، پوسیدگی های زودرس دوران کودکی گفته می شود. 

مکانیسم پوسیدگی دندان ها یکسان است و وجود مواد قندی موجب تغذیه باکتری های پوسیدگی زا می شود که با تولید اسید به پوسیدگی دندان ها منجرخواهد شد. این پوسیدگی ها به علت های مختلف ایجاد می شود.

کادر مجرب دندانپزشکی مروارید مشهد

عصب کشی دندان در اطفال

عصب کشی دندان شامل بیرون آوردن ریشه ندان، تمیز کردن و شکل دادن به کانل دندان و در آخر نیز پر کردن دندان برای پیشگیری از نفوذ باکتری ها است. این کار در واقع با هدف نگاه داشتن دندان دردهان بدون اعصاب زنده و کاهش دردهای احتمالی در زمان غذا خوردن است. عصب کشی را با نام درمان ریشه نیز می شناسند.

شاید لازم باشد والدین به این نکته توجه داشته باشند که دندان های شیری هم عصب دارند. ممکن است دندان های کودکان نیز به عصب کشی نیاز پیدا کند، حتی دندان های شیری آن ها. اگر دندانپزشک متخصص اطفال برای دندان های کودکان عصب کشی تجویز کند، به طور قطع به جای کشیدن دندان این پیشنهاد را داده است که پیشنهاد بهتری است و بیشترین سود آن حفظ یک دندان هرچند موقتی است. زیرا دندان های شیری نیز کارکردی شبیه دندان های دائمی دارند و از دست دادن آن ها ممکن است در صحبت کردن و غذا خوردن کودکان را دچار مشکل کند. البته دندان های شیری نقش تعیین کننده ای نیز در رشد و هدایت دندان های دائمی دارند که هرگز نباید از آن غافل شد. 

به این ترتیب ممکن است دندان های دائمی با اختلالاتی مانند کج شدن، رشد نامناسب و همچنین ازدحام و به هم فشرده شدن دندان ها مواجه شوند. ممکن است برخی از این مشکلات به ارتودنسی در آینده منجر شود. مشکلات در دندان کودکان ممکن است به آبسه و دیگر عفونت های احتمالی نیز ختم شود. عفونت ها می توانند دلیل بوی بد دهان در کودکان باشند.

در موارد دیگر مانند درد بدون دلیل در دندان ها، احساس تغییرات دمایی دندان های کودک و شکستگی دندان ها به طوری که پالپ دندان در معرض محیط باشد، ممکن است عصب کشی روی دندان کودک لازم باشد.

در زمان مراجعه به دندانپزشکی برای درمان ریشه دندان کودک خود یا همان عصب کشی، سعی کنید از تجربیات بد خود یا دیگران برای کودکتان نگویید. وظیفه والدین است که واهمه را از کودکان خود دور کنند. حضور والدین یا تنها پدر یا مادر کودک در مطب دندانپزشکی کافی است و لازم نیست افراد بیشتری کودک را همراهی کنند، چون ممکن است موجب ترس در کودکان شود.

در طی درمان و پیش از درمان ریشه، این احتمال وجود دارد که دندانپزشک متخصص اطفال مجبور باشد با ارتودنتیست یا متخصص ترمیمی مشاوره ای داشته باشد. والدین باید در کمال خونسردی و صبر با دندانپزشک متخصص اطفال همکاری کنند.

اگر کار درمان دندانپزشکی کودک خود را در یک مرکز تخصصی انجام دهید، به طور قطع دندانپزشک معالج شما می داند که چگونه با کودک شما ارتباط برقرار کند و او را برای انجام عمل درمان ریشه اماده سازد.

 

همچنین مطالعه کنید : بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد کدام است ؟

نمونه کارهای کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد

کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد

بردن کودکان نزد دندانپزشک و آموزش به آن ها برای مراقبت از دندان هایشان از وظایف والدین است. شاید برخی والدین به دلیل شیری و موقتی بودن دندان کودکان، اگر مشکلی برای آن ها به وجود آید، جای نگرانی چندانی وجود ندارد. اما کودکان از همان آغاز باید مراقبت کردن از دهان و دندان خود را بیاموزند تا بتوانند از دندان های دائمی خود نیز محافظت کنند.

زمان تقریبی دندان درآوردن کودکان 4 تا 18 ماهگی است. از همان روز اول والدین باید خود را در برابر دندان های فرزندانشان مسئول بدانند. ممکن است دندان های کودکان در اثر سوء استفاده از قطره آهن تغییر رنگ بدهد که والدین حتماً باید به این موضع توجه داشته باشند. در تمام مراحل اگر نیاز باشد، باید کودک را نزد دندانپزشک ببرند.

بنابراین والدین همواره باید در تلاش برای یافتن یک مرکز ایمن و مطمئن برای انجام معاینات و معالجات دندانپزشکی کودکان خود باشند. والدین مشهدی می توانند از همان زمان کودکی فرزندان خود با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی مروارید از خدمات بهترین متخصصان دندانپزشکی اطفال در یک کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد که به صورت تخصصی به معاینات و معالجات دندان های کودکان اختصاص دارد، سلامت دندان های فرزند خود را تا بزرگسالی تضمین نمایند.

توجیه کودکان برای درمان و مراجعه به دندانپزشکی کار ساده ای نیست. به ویژه برای اقداماتی نظیر عصب کشی که با درد همراه است. اما این مسأله نباید موجب شود که والدین نگران فرزندانشان شوند. کودکان همواره از مراجعه به دندانپزشکی ترس دارند. از بین بردن این ترس در فرزندان بخشی بر عهده والدین و بخشی نیز بر عهده کلینیک دندانپزشکی اطفال است.

کلینیک مروارید دارای یک کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد است که بسیار مکان مناسبی است تا اطفال خود را برای معاینات دندانپزشکی نزد دندانپزشکان متخصص و مجرب آن ببرید. این کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد مجهز به مدرن ترین دستگاه های روز دنیا است و همین امر موجب می شود که کلینیک مروارید را در رأس انتخاب های شما در شهر مشهد قرار دهد.

کلینیک دندانپزشکی اطفال مروارید در مشهد، محیطی بسیار زیبا و شاد را برای کودکان شما فراهم کرده است تا با اولین مراجعه، ترس آن ها از دندانپزشکی از بین رفته و در مراجعات بعدی، کودک شما با اشتیاق فراوان، شما را برای مراجعه به این کلینیک همراهی کند.

اگر تا کنون ناگزیر بوده اید برای بردن کودکانتان به دندانپزشکی از ترفندهای فراوانی استفاده کنید، کافی است یک بار فرزند خود را به این کلینیک دندانپزشکی اطفال در شمهد آورده و برای مراجعات بعدی، نیاز به استفاده از هیچ ترفندی نداشته باشید. متخصصان دندنپزشکی اطفال در کلینیک مروارید به چگونگی رفتار با کودکان به طور تخصصی آشنا بوده و بهترین شیوه ها را برای برخورد با کودکان هنگام درمان به کار می گیرند.

همچنین کودکان شما در این کلینیک دندانپزشکی اطفال در مشهد آموزش خواهند دید که چگونه از دندان های شیری خود به اندازه دندان های دائمیشان مراقبت و محافظت کنند.

کلینیک دندانپزشکی اطفال مروارید در مشهد، شما را در نگاهداری از دندان های کودکانتان یاری می رساند. در این کلینیک، تمام خدمات اطفال مانند مراقبت های رویش دندان، جلوگیری از پوسیدگی توسط قطره آهن و مراقبت از دندان های شیری توسط متخصصان با تجربه و با دانش بر اساس جدیدترین متدهای ارتباطی با کودکان ارائه می شود.

بهترین دندانپزشک مشهد

بهترین دندانپزشک مشهد انتخاب دندانپزشک خوب و مجرب که بتوان با اطمینان خاطر به آن مراجعه کرد، همواره…

دندانپزشکی اطفال در مشهد

بهترین کلینیک دندانپزشکی اطفال حال حاضر مشهد، کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد است. برای رزرو زمان ویزیت می توانید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X