مشخصات یک دندانپزشک خوب در مشهد

مشخصات یک دندان پزشک خوب در مشهد بهترین دندانپزشک در مشهد - کلینیک دندانپزشکی در مشهد - دندانپزشکی در مشهد بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد بهترین دندانپزشک مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان خوبه بهترین دکتر دندانپزشکی در مشهد کامپوزیت دندان در مشهد قیمت ایمپلنت دندان در مشهد دندانپزشکی در مشهد سیم کشی دندان در مشهد قبل و بعد کامپوزیت دندان پروتز دندان روکش دندان لمینت دندان کاشت دندان در مشهد

مشخصات یک دندان پزشک خوب در مشهد

مسلما هر فردی برای شروع درمان و اعتماد به پزشک خود، معیارهای خاصی دارد. اما دسته ای از این ویژگی ها عمومیت دارند و می توان گفت برای اکثر افراد مهمند. از مهمترین ویژگی ها در انتخاب بهترین دندانپزشک دانش، تجربه و تخصص وی در زمینه خاص مورد نظر بیمار است. دلسوزی، تعهد و نظم از دیگر مشخصات عمومی یک دندانپزشک خوب محسوب می شوند.

خلاصه ای از مطالب مقاله بهترین دندانپزشک مشهد

از کجا بدانیم دندانپزشک خوبی انتخاب کرده ایم؟

دندانپزشک خوب به صحبت‌های بیمار گوش می‌کند

دندانپزشک خوب آموزش‌های لازم را از بیمار دریغ نمی‌کند

دندانپزشک خوب به وقت بیمار احترام می‌گذارد و توان مالی او را در نظر میگیرد

مطب خوب دندانپزشکی به نظافت و تمیزی مطب اهمیت می‌دهد

دندانپزشک خوب هیچ گاه بازاریابی نمی‌کند

بهترین دندانپزشک سعی می‌کند شما را بشناسد و برایتان ارزش قائل باشد

دندانپزشک خوب به کارکنان مطب اهمیت می‌دهد

بهترین دندانپزشک وضعیت بیمار خود را پیگیری می‌کند

از کجا بدانیم دندانپزشک خوبی انتخاب کرده ایم؟با وجود این همه مطب و کلینیک دندانپزشکی، انتخاب دندانپزشک خوب در ابتدا کار دشواری به نظر می‌رسد. اما اگر معیارهای درستی برای انتخاب دندانپزشک خوب داشته باشید، متوجه می‌شوید آیا انتخاب خوبی داشته ‌اید یا خیر. بعضی از این معیارها عمومیت دارند و هر شخصی با اندکی توجه می تواند آنها را مورد توجه قرار دهد.
اما ویژگی های جزئی تر و دقیق تری نیز در انتخاب بهترین دندانپزشک وجود دارند که تنها با راهنمایی متخصصان این حوزه و دقت نظر دریافته می شوند. در ادامه به بیان این جزییات از دیدگاه متخصصان این حوزه میپردازیم.

دندانپزشک خوب به صحبت‌های بیمار گوش می‌کند:

یک دندانپزشک خوب باید برای کمک به بیمار بتواند به حرف‌های او خوب گوش دهد. دندانپزشک خوب برای تشخیص صحیح و درمان دقیق نیاز دارد که به حرفهای بیمارانش کامل گوش دهد.گوش دادن به بیمار یک مهارت مهم است که در کنار مهارت‌های فیزیکی دیگر اهمیت دارد.
زیرا تا زمانی که دندانپزشک نتواند مشکل دقیقی که بیمار را آزار می دهد شناسایی کند قادر به تشخیص دقیق بیماری نخواهد بود. دکتر دندانپزشک خوب باید وقت کافی برای گوش دادن به خواسته‌ ها و نگرانی‌هایی بیمار صرف نماید و هرگز برای درمان عجله نکند.
خوب گوش کردن به حرف های بیمار نه تنها دندانپزشک را در تشخیص بهتر یاری می کند بلکه با ایجاد حس آرامش در بیمار باعث ایجاد حس اعتماد و همدلی شده و روند درمان پیشرفت بهتری خواهد داشت. زمانی که بیمار چنین حسی از پزشک دریافت کند مسلما همکاری بهتری نیز در روند درمان خواهد داشت و با نظم بهتری مراحل درمان دندانپزشکی را طی خواهد کرد.

دندانپزشک خوب آموزش‌های لازم را از بیمار دریغ نمی‌کند:

شما تحصیلات دندانپزشکی نگذرانده اید بنابراین خیلی طبیعی است که بسیاری از مسائل مهم سلامت دهان و دندان را ندانید. بنابراین دندانپزشک خوب باید به شما نکات مهم آموزشی درباره سلامت دهان، مشکلات پزشکی و عادات دهانی مناسب و نامناسب و همچنین گزینه‌ های درمانی و معایب و مزایای آنها را بازگو نماید. دندان‌پزشک باید وقت کافی برای توضیح دادن این مسائل به بیماران صرف نماید.
هرچه دندانپزشک برای ارائه توضیحات و مشاوره دقیق به بیمار وقت بگذارد بیمار می تواند با اطلاعات بدست آمده تصمیم بهتری بگیرد و گزینه های درمانی بهتری را انتخاب کند و در نتیجه میزان رضایت بیمار از درمان انجام شده و نتیجه حاصله بالاتر خواهد رفت.

همچنین مطالعه کنید : دندانپزشکی اطفال در مشهد

دندانپزشک خوب به وقت بیمار احترام می‌گذارد و توان مالی او را در نظر میگیرد:

انتظار طولانی در سالن انتظار کلینیک دندانپزشکی بسیار خسته‌ کننده است. هرکسی دوست دارد به وقتش احترام گذاشته شود و با کمترین اتلاف زمان بتوان درمان دندانپزشکی مطلول را دریافت نماید. این امر خصوصا در دنیای پرمشغله و شهرهای شلوغ امروزی اهمیت دو چندانی پیدا می کند. پس دندانپزشک خوب و با تجربه می تواند با مدیریت دقیق زمان و درمان ها و داشتن نظم و وقت شناس بودن بهترین تجربه درمانی را برای بیمار ایجاد کند.
همچنین پرداخت هزینه ‌های گزاف برای بهترین درمان‌های دندانپزشکی در توان مالی بسیاری از بیماران نیست. همیشه افراد به دنبال کسب بهترین موقعیت درمانی با مناسب ترین هزینه هستند. پس دندانپزشک خوب باید با درنظر گرفتن ملاحظات خاص بیماران و رعایت انصاف سعی کند بهترین و با کیفیت ترین درمان را با هزینه های مناسب به بیماران ارائه کند.
وقت و هزینه بیمار باید مد نظر دندانپزشک خوب قرار داشته باشد. بهترین دندانپزشک خود باید وقت شناس بود و وقت بیمار را همانند وقت خود با ارزش بشمارد. از طرفی هنگام پیشنهاد گزینه‌ های درمانی نباید از مطرح کردن روش‌های درمانی ارزان‌تر خودداری کند. می‌کند. این امر به خصوص در درمان‌های پرهزینه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
یک دکتر خوب با شفافیت و صداقت راجع به هزینه‌ها و مواد مورد استفاده صحبت می‌کند.


هزینه مواد مختلف دندانپزشکی متفاوت است. مثلا اگر می‌خواهید دندان پوسیده خود را پر کنید، می‌توانید برای پر کردن از طلا، آمالگام، کامپوزیت یا سرامیک استفاده کنید. طبیعیست که هزینه هر یک از این مواد متفاوت است. همچنین همین مواد با کیفیت‌های متفاوت ساخته می‌شوند.
مثلا انواع کامپوزیت یا سرامیک دندانپزشکی وجود دارد که به طرق مختلف فراوری می‌شوند و هر کدام قابلیت‌ها و معایبی دارند و هزینه آنها نیز متفاوت است. این امر در مورد همه مواد دندانپزشکی که در درمان‌های مختلف استفاده می‌شوند، صادق است. دکتر خوب دکتری است که با شفافیت با شما راجع به جنس مواد دندانپزشکی صحبت کند، معایب و مزایای هر کدام را بگوید و تفاوت هزینه‌ها را اعلام نماید و با توجه به توافقی که داشته‌اید، کار کند.
دندانپزشک خوب نباید بر اساس سود و زیان شخصی خود چیزی را پیشنهاد کند یا هزینه مواد با کیفیت بالا را دریافت کند، در حالی که از موادی با کیفیت پایین استفاده می‌کند. هنگامی که در جلسه مشاوره با دندانپزشک صحبت می‌کنید، تا حدودی می‌توانید به صداقت او پی ببرید. پرس و جو از سایر بیمارانی که تحت درمان این دندانپزشک بوده‌اند نیز به شما در تشخیص صداقت و شفافیت دندانپزشک کمک می‌کند.

دندانپزشک خوب هیچ گاه بازاریابی نمیکند:

شما به دنبال یک دندانپزشک خوب هستید نه یک بازاریاب یا مدیر فروش. دندانپزشک خوب نباید برای فروش محصولات و انجام درمان‌های مورد نظر خود تلاش کند در حالی که شما ممکن است آنها نیازی نداشته باشید. دندانپزشک خوب همیشه سلامت و منفعت بیمار را در اولویت قرار می دهد نه سود خود را. وی همیشه با ارائه مناسب ترین پیشنهادها فارغ از منافع شخصی می کوشد بیمار را به بالاترین سطح سلامت دندانپزشکی و رضایت از درمان برساند.

بهترین دندانپزشک سعی میکند شما را بشناسد و برایتان ارزش قائل باشد:

بیماران دوست ندارند برای دکتر شان تنها یک پرونده بر روی قفسه باشند بلکه بهترین دندانپزشک باید تلاش کند با بیمار ارتباط برقرار کند، سابقه پزشکی و دندانپزشکی او را دریافت نماید و به بیمار احساس بهتری در مورد خدمات درمانی بدهد. زمانی که دندانپزشک از وضعیت بیماران و سابقه بیماری شان ذهنیت داشته باشد بهتر می تواند روند درمان را مدیریت کند و بیماران می توانند با اطمینان خاطر از آگاهی کامل دندانپزشک از وضعیت درمانشان و دلسوز بودن او برای ارائه بهترین و با کیفیت ترین درمان پزشکی برای آنها، به پزشک اعتماد کنند.

دندانپزشک خوب به کارکنان مطب اهمیت میدهد:

دندانپزشک خوب نه تنها برای بیماران باید خوب باشد بلکه برای کارکنان نیز باید کارفرمای خوبی باشد. هنگام انتخاب دندانپزشک خوب بهتر است تعامل او با کارکنان را نیز تحت نظر داشته باشید چرا که این موضوع مشخص میکند سبک مدیریتی و خلق ‌و خوی او در مورد دیگران چگونه است.
دندانپزشک خوب می داند که تمامی پرسنل کلینیک دندانپزشکی همگام با خود پزشک در درمان بیمار و ارائه بهترین خدمات موثرند پس باید برای برقراری ارتباط موثر با پرسنلش کوشا باشد و سعی کند آنها را در راستای ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی برای مراجعین مدیریت کند.
کلینیک دندان پزشکی مروارید مجهز به مدرن ترین و با کیفیت ترین دستگاه های روز دنیا میباشد و بهترین درمانها را به انجام می رساند. برای مشاوره دندانپزشکی با ما تماس بگیرید.
برای گرفتن نوبت

همچنین مطالعه کنید : دندانپزشکی کودک  در مشهد 

شماره تلفن

زمانی که کارکنان مطب یا کلینیک دندانپزشکی با دندانپزشک ارتباط خوب و موثری داشته باشند می توانند از وظایف و مسئولیت هایشان آگاهی بهتری داشته باشند و در نتیجه با دقت نظر و دلسوزی بیشتری برای انجام امورات مطب تلاش کنند.
تمامی مراحل ارائه یک درمان دندانپزشکی خوب از رزرو وقت برای بیماران، پذیرش، عکسبرداری، آماده سازی برای شروع درمان و پیگیری امورات همه و همه در رسیدن هرچه بیشتر به استانداردهای درمانی دندانپزشکی، سلامت و رضایت هرچه بیشتر بیماران موثر هستند. پس یک دندانپزشک خوب باید تمامی تلاش و اهمیت خود را برای مدیریت موثر مطب و کارکنان به کار گیرد.

بهترین دندانپزشک وضعیت بیمار خود را پیگیری میکند:

برخی از درمان‌های دندانپزشکی طولانی و پر کار هستند و ممکن است به شما احساس ناخوشایندی بدهند. دندانپزشک خوب باید پس از درمان طولانی و دشوار، وضعیت شما را پیگیری کرده و مطمئن شود حالتان خوب است و عوارضی در بهبودی تجربه نکرده ‌اید.
گذشته از این شماری از درمان های دندانپزشکی چند مرحله ای هستند و در یک جلسه نمی توان تمامی پروسه درمان را طی کرد و پس از هر مرحله نیاز به گذشت زمان اندک و رفتن به مرحله بعدی درمان است. یک دندانپزشک خوب تمامی تلاش خود را می کند تا تمامی مراحل درمانی بیمار تا رسیدن به بهترین نتیجه به درستی و دقت طی شود و در این روند اختلال و وقفه ای ایجاد نشود.
در تمامی دنیا یکی از مهم ترین ویژگی های انتخاب بهترین دندانپزشک تعامل صحیح و بجای وی با بیمارانش است. هرچه دندانپزشک بیشتر با بیمارش تعامل کند، می تواند تشخیص بهتر و دقیق تری داشته باشد و درمان بیمار را بهتر دنبال کنید.

دندانپزشک عمومی و دندانپزشک متخصص:

دندانپزشک (Dentist) فردی است که پس از طی دوره تحصیلی 6 ساله در رشته دندانپزشکی فارغ التحصیل می شود.برای انجام خدمات درمانی عمومی دندانپزشکی زیر به مراجعین و بیماران فعالیت می کند:
معاینات دوره ای
آموزش های بهداشت دهان و دندان
فلوراید تراپی
جرمگیری دندان
کشیدن دندان
پر کردن و عصب کشی دندان
سقید کردن دندان و بلیچینگ
و…
دندانپزشک متخصص پس از گذراندن 6 سال تحصیل عمومی 3 تا 4 سال دریکی از 13 رشته تخصصی دندانپزشکی به تحصیل ادامه می دهد،در صورت نیاز به خدمات تخصصی دندانپزشکی مانند:
ایمپلنت دندان
ارتودنسی دندان
جراحی دندان و جراحی لثه
درمان ریشه
روکش های زیبایی(لمینیت دندان،کامپوزیت یا ونیر)
و مواردی که دندانپزشک عمومی برای درمان به دندانپزشک متخصص ارجاع می دهد.
بایستی به دندانپزشک متخصص دندان مراجعه نمایید.

توصیه های مهم یکی از بهترین دندانپزشکان مشهد:

سلامت دهان و دندان نقش مهمی در سلامتی بدن، زیبایی صورت، لبخند و روابط اجتماعی افراد دارد.
1. بهداشت دهان و دندان را بطور دقیق و روزانه رعایت نمایید.روزی دو مرتبه مسواک نرم بزنید،از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید،استفاده از دهانشویه مناسب و نخ دندان،شستشویی زبان و استفاده از دندان فقط برای میل نمودن غذا و خوراکی
2. به طور منظم(هر سال دو مرتبه) به دندانپزشک جهت معاینات دوره ای مراجعه نمایید.
3. از آنجایی که هزینه ها دندانپزشکی بالا می باشد، برای گرفتن خدمات ارزان و بی کیفیت دندانهای خود را فدا نکنید.بسیار دیده شده که افراد با مراجعه به دندانپزشکان غیر حرفه ایی با انجام درمان غیر اصولی و اشتباه برای همیشه دندانهای طبیعی خود را از دست داده اند.
4. نسبت به تغییر رنگ لثه،خونریزی لثه،لک های تیره روی دندان و درد دندان و لثه بی تفاوت نباشید و با سطحی ترین علائم به دندانپزشک مراجعه کنید تا با درمان های سطحی از انجام درمان های سنگین و طولانی مدت در امان باشید.

یک دندانپزشک خوب نه تنها با ارائه توضیحات دقیق دانش بیمار را از روند درمان و زمان های لازم برای پیگیری و چکاپ بالا میبرد بلکه سعی می کند با داشتن یک برنامه منظم و زمان بندی شده برای پیگیری های دوره ای بیماران، آنها را در طی نمودن هرچه دقیق تر مراحل درمانی یاری کند. با انجام این کار بیماران به اهمیت دادن هرچه بیشتر به سلامت دهان و دندان و انجام اقدامات درمانی آگاهانه در مواقع لازم و در مراحل اولیه عارضه های دندانی تشویق می شوند.
هرچه عارضه ها و مشکلات دهان و دندان زودتر تشخیص داده شده و درمان آغاز شود، درمان ساده تر، کوتاه تر و موثر تر بوده، عارضه های کمتری برای بیمار ایجاد می کند و بیمار را متحمل هزینه های بسیار کمتری خواهد کرد.

انتخاب بهترین دندانپزشک مشهد در میان شمار متعدد

دندانپزشکان امری است که نیاز به دقت و ریزبینی بیمار دارد. امید است که بیماران بتوانند با استفاده از اطلاعاتی که در مقاله بهترین دندانپزشک (نوشته شده توسط متخصصین دندانپزشکی کلینیک دندانپزشکی مروارید) ذکر شد، بهترین دندانپزشک مشهد را برای پیگیری درمان های دندانپزشکی شان انتخاب کنند.
در مرکز دندانپزشکی تخصصی مروارید با همکاری تیم بهترین دندانپزشکان مشهد در تخصص های بهترین متخصص ایمپلنت دندان، بهترین متخصص ارتودنسی و بهترین متخصص دندانپزشک زیبایی آماده ارائه خدمات تخصصی دندان و دندانپزشکی زیبایی می باشد.
موسس کلینیک تخصصی دندان پزشکی مروارید: دکتر احمد علی مصدق : جراح و متخصص گوش،گلو،بینی،حنجره،سر و گردن
جراحی های ترمیمی و زیبایی بینی

بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد: دکتر مریم مصدقی: جراح دندانپزشک – متخصص ترمیمی زیبایی،پروتز،درمان ریشه،اطفال
بهترین متخصص ارتودنسی درمشهد: دکتر فرزانه رئیس ستاری : متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت : دکتر سمانه نخعی

بهترین جراح دندان در مشهد: دکتر اسحاق یارا- جراح و دندان پزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X