ارتودنسی مشهد

کلینیک دندانپزشکی در مشهد - دندانپزشکی در مشهد بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد بهترین دندانپزشک مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان خوبه بهترین دکتر دندانپزشکی در مشهد کامپوزیت دندان در مشهد قیمت ایمپلنت دندان در مشهد دندانپزشکی در مشهد سیم کشی دندان در مشهد قبل و بعد کامپوزیت دندان

ارتودنسی مشهد

شهروندان مشهدی، همواره برای دریافت خدمات دندانپزشکی با این پرسش مواجه هستند که جهت انجام خدمات دندانپزشکی از جمله ارتودنسی باید به چه مرکزی مراجعه نمایند. یافتن مرکزی مطمئن و ایمن برای انجام ارتودنسی در کلان شهری مانند مشهد با بیش از 3.5 میلیون نفر جمعیت، یک ضرورت محسوب می شود. لذا در این مطلب قصد داریم شما را با خدمات ارتودنسی مشهد آشنا سازیم.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی در لغت به معنای ردیف کردن دندان هاست. ارتودنسی یکی از روش های درمانی در حیطه دندانپزشکی می باشد. ارتودنسی به دندانپزشک امکان می دهد که بتواند با استفاده از آن، بی نظمی های دندان را درمان نماید. اتودنسی علاوه بر اینکه سبب می شود دندان های فرد مرتب و منظم شوند، کمک می کند تا دندان های فرد زیباتر شده و وی دارای لبخندی زیباتر نیز گردد. در ضمن ارتودنسی مانع از پوسیدگی و خرابی دندان های افراد نیز می گردد.

نامنظمی دندان ها باعث می شود که دندان های اطراف نیز خراب و پوسیده شوند. در پی آن نیز منجر به ایجاد اختلالاتی خاص در دستگاه گوارش و دیگر اعضای عصبی که به دندان ها ارتباط دارند، می گردد. بنابراین جهت داشتن دندان های سالم و منظم و همین طور جهت پیشگیری از برخی بیماری های خاص با توجه به نظر دندانپزشک، در کلینیک دندانپزشکی برای فرد درمان ارتودنسی پیشنهاد می گردد. در واقع این روش درمانی یک راه حل مناسب جهت مراقبت بهداشت دهان و دندان به حساب می آید.

ارتودنسی جهت شناسایی و درمان مشکلات، ناهماهنگی هاو نامنظمی های دندان ها و نیز شرایط قرارگیری آن ها در کنار یکدیگر انجام می شود. در نتیجه ارتودنتیست به کسی گفته می شود که تخصص ارتودنسی را فرا گرفته و دوره ای مخصوص در این زمینه پشت سر گذاشته است و آماده می باشد که در این زمینه به مراجعین خدمات بدهد.

 همچنین مطالعه کنید : دندانپزشکی کودک  در مشهد 

انواع ارتودنسی
در حالت کلی می توان ارتودنسی را به دو بخش طبقه بندی کرد:
1- ارتودنسی ثابت
2- ارتودنسی متحرک
در حقیقت ارتودنسی ثابت یک روش درمانی شایع در دندانپزشکی است. در این روش درمانی، براکت هایی که به دندان متصل می شوند، قابلیت جدا شدن و خارج شدن ندارند. فرد نمی تواند آن ها را از دهان خود خارج کند.
اما ارتودنسی متحرک روشی است که در آن به بیمار این امکان داده شده است که بتواند وسایل متصل به دندان های خود را از دهان خارج نماید و سپس مجدداً آن ها را روی دندان ها و در دهان خود قرار دهد.
در طی سال های اخیر روش دیگری هم به نام ارتودنسی نامرئی در دندانپزشکی رواج یافته است که در این روش از مواد پلاستیکی شفاف جهت منظم کردن دندان های فرد استفاده می گردد. چون وسایل مورد نیاز ارتودنسی نامرئی از پلاستیک بسیار شفاف ساخته می شود، بنابراین قابل دیدن نمی باشد.

طول درمان ارتودنسی
چند نکته مهم در مورد طول درمان ارتودنسی:
• مهمترین نکته ای که باید در طول درمان ارتودنسی بدان توجه شود، رعایت بهداشت دهان و دندان است. درست است که تمیز کردن دندان هایی که دارای دستگاه ارتودنسی می باشند، کار بسیار دشواری است، اما افراد می توانند با رعایت ایمنی های ارائه شده به وسیله دندانپزشک به آسانی این کار را انجام دهند
• فرد باید از خوردن مواد غذایی سفت مانند آجیل؛ چیپس و بلال و ذرت و… پرهیز نماید. افراد برای استفاده از این مواد می توانند ابتدا آن ها را خرد کرده و سپس از آنها استفاده کنند.
• افراد بهتر می باشد هم برای انجام ورزش های سبک و هم برای انجام ورزش های سنگین از ضربه گیرهای مخصوص که به صورت لثه می باشند، استفاده نمایند.
• فرد می تواند با به کارگیری مسواک های ویژه ای که دارای لبه های فرو رفته هستند، اطراف براکت های ارتودنسی را تمیز نمایند. این کار مانع از پوسیدگی احتمالی دندان ها می شود.
• باید دقت شود که در طول درمان ارتودنسی، دندان ها در استخوان فک حرکت می کنند. بنابراین دارای مقدار کمی لقی می باشند. لذا فرد باید از تکان دادن شدید آن ها پرهیز کند. در واقع این لقی طبیعی است. بعد از سپری شدن طول درمان همه دندان ها در جای خود محکم خواهند شد.

دندانپزشکی اطفال در مشهد، دندانپزشکی کودک در مشهد، بهترین دندانپزشک مشهد

ارتودنسی مشهد

شهروندان و مسافران بی شمار شهر مشهد، جهت انجام خدمات اتودنسی در مشهد، همواره با چالشی جدی مواجه هستند. از آنجا که ارتودنسی، یک فرایند طولانی مدت بوده و طول درمان زیادی دارد، متقاضیان خدمات ارتودنسی، همواره به دنبال یافتن یک مرکز کاملاً مطمئن هستند که بتوانند با خیالی آسوده، برای مدتی طولانی از خدمات این مرکز، با کیفیت بالا بهره مند گردند.

خدمات ارتودنسی مشهد در کلینیک دندانپزشکی مروارید، می تواند ایمنی و اطمینان خاطر شما را فراهم نماید. برای دریافت خدمات ارتودنسی مشهد، می توانید در تمام ایام هفته از خدمات کلینیک دندانپزشکی مروارید با بهترین کیفیت بهره مند شوید.

کلینیک دندانپزشکی مروارید با در اختیار داشتن مدرن ترین و بهترین امکانات دندانپزشکی و بهره گیری از بهترین، مجرب ترین و با دانش ترین متخصصان ارتودنسی مشهد، خدمات ارتودنسی شما را با بهترین کیفیت ممکن ارائه داده و رضایت قطعی شما را تضمین خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید : دندانپزشکی اطفال 

کلینیک دندانپزشکی مروارید دارای بخش های مختلفی است که خدمات مختلف دندانپزشکی را به مشتریان ارائه می دهند. این بخش ها شامل لاین تخصصی زیبایی، ارتودنسی، جراحی دندان، کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان و اطفال و لاین تخصصی کاشت دندان می باشد. در هر یک از این بخش ها خدمات مختلف و جامع و کاملی به مشتریان ارائه می شود.

این خدمات شامل درمان ریشه، جراحی های عقل نهفته، هوم بلیچینگ، پروتز متحرک، جراحی ایمپلنت، آفیس بلیچینگ، انواع پروتز ثابت دندان، پر کردن دندان، لمینت سرامیکی، روکش سرامیکی، پروتز دست دندان کامل متحرک، دست دندان کامل متکی بر ایمپلنت، بستن دیاستم، جراحی جینجیوکتومی، اصلاح بدفرمی دندان ها، ارتودنسی، جراحی ایمپلنت، ونیر کامپوزیت، روکش سرامیکی، اصلاح و طراحی لبخند، جراحی افزایش طول تاج دندان، جراحی زیبایی، روکش پیش ساخته دندان و اطفال، اصلاح لب پریدگی دندان، نگین دندانی و دندانپزشکی اطفال می باشد.

کلینیک دندانپزشکی مروارید در تمامی ایام هفته با بهره مندی از بهترین دندانپزشکان شهر مشهد آماده ارائه خدمات مختلف از جمله خدمات ارتودنسی به مشتریان مشهدی و مسافران شهر مشهد می باشدو برای دریافت خدمات ارتودنسی مشهد با اطمینان خاطر می توانید به این کلینیک مراجعه نموده و از خدمات آن بهره ببرید.

 

پزشکان این دپارتمان

X