دندانپزشکی کودک در مشهد

بهترین دندانپزشک در مشهد - کلینیک دندانپزشکی در مشهد - دندانپزشکی در مشهد بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد بهترین دندانپزشک مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان خوبه بهترین دکتر دندانپزشکی در مشهد کامپوزیت دندان در مشهد قیمت ایمپلنت دندان در مشهد دندانپزشکی در مشهد سیم کشی دندان در مشهد قبل و بعد کامپوزیت دندان پروتز دندان روکش دندان لمینت دندان کاشت دندان در مشهد

کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد با بهره گیری از چندین متخصص دندانپزشکی اطفال یکی از بهترین و مجهزترین مراکز دندانپزشکی اطفال و کودکان در مشهد می باشد. در این کلینیک چندین دپارتمان مخصوص دندانپزشکی کودکان و اطفال تعبیه شده است تا بتواند بهترین خدمات را به همشهریان عزیز ارائه کند.

 

برای رزرو وقت و استفاده از مشاوره رایگان می توانید با شماره 

051-38458900

تماس حاصل فرمایید

بهترین دندانپزشک در مشهد - کلینیک دندانپزشکی در مشهد - دندانپزشکی در مشهد بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد بهترین دندانپزشک مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان خوبه بهترین دکتر دندانپزشکی در مشهد کامپوزیت دندان در مشهد قیمت ایمپلنت دندان در مشهد دندانپزشکی در مشهد سیم کشی دندان در مشهد قبل و بعد کامپوزیت دندان پروتز دندان روکش دندان لمینت دندان کاشت دندان در مشهد

همانطور که می دانید کودکان مهم ترین بخش جامعه را تشکیل می دهند به همین علت حفظ سلامت و بهداشت آن ها جزء اولویت های مهم می باشد.

داشتن دندان های سالم و زیبا در شخصیت و چهره کودکان تاثیر بسزایی می گذارد، پس والدین بهتر است از کودکی به بهداشت دهان و دندان کودکان خود توجه ویژه ای داشته باشند و به طور مرتب کودک خود را برای معاینه نزد بهترین متخصص دندان پزشکی کودکان ببرند

زمانی که قصد دارید کودک خود را نزد یک دندانپزشک خوب ببرید، علاوه بر ویژگی های دندانپزشک اطفال باید به محیط دندانپزشکی کودکان نیز توجه داشته باشید مثل کلینیک دندانپزشکی کودکان مروارید.

معرفی کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد

خانم دکتر مریم مصدق

جراح دندانپزشک ترمیمی زیبایی،پروتز،درمان ریشه،اطفال

دکتر فرزانه رئیس ستاری

 

جراح و دندان پزشک – انجام کلیه خدمات دندانپزشکی 

خانم دکتر سمانه نخعی

 

متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت

آقای دکتر اسحاق یارا

 

جراح و دندان پزشک

حال ممکن است این سوال در ذهن تان ایجاد شود که بهترین کلینیک دندان پزشکی کودکان چه چه ویژگی هایی باید داشته باشد
– فضای دندانپزشکی باید برای کودکان طراحی شده باشد و در آن از رنگ های شاد استفاده شده باشد بطور کلی وخلاصه
–  یک دندان پزشکی اطفال ( کودکان ) باید دارای دستگاه های مخصوص برای کودکان عادی و ناتوان با.
–  محیط دندانپزشکی باید دارای ۴ فضای مجزا باشد.
 – اتاق انتظار مخصوص کودکان وجود داشته باشد و در آن از پوسترها و بنرهای شخصیت های کارتونی که کودکان دوست دارند وجود داشته باشد.
–  در اتاق انتظار اسباب بازی هایی برای کودک وجود داشته باشد تا با آن ها سرگرم شده و متوجه گذر زمان نشود.
–  اتاق انتظار باید از اتاقی که در آن خدمات دندانپزشکی انجام می شود فاصله داشته باشد تا صدای دستگاه باعث ترس کودک نشود
–  حال مفصل به توضیح در باره این موضوع میپردازیم

بهترین ویژگی های یک دندان پزشکی خوب به شرح ذیل است

چرا باید کودکان را به متخصص دندانپزشکی کودک بسپارید ؟

بین دندانپزشک خانواده و دندانپزشک کودکان تفاوت های آشکاری وجود دارد و شما با خواندن این مقاله می توانید تصمیم بگیرید که به کدامیک مراجعه کنید.

دندانپزشکان خانواده درمان عمومی در تمامی سنین برای افراد خانواده را تمرین می­کنند. آنها پلاک ها و پوسیدگی های دندان، همچنین پر کردن حفره های ایجاد شده و بررسی سلامت لثه را مورد بررسی و درمان قرار می دهند.
اما مشکل اساسی اینجاست که بیشتر آنها توانایی برخورد تخصصی با کودکان را ندارند. و از آنجا که این برخورد، بسیار در تداوم درمان و حتی در سرنوشت سلامتی کودک مستقیما تاثیرگذار است. باید کاملا اصولی و حرفه­ای به آن نگاه کرد.
در کلینیک دندان پزشکی مروارید
یک دندانپزشک کودکان مانند دندانپزشک خانواده ، بهداشت دهان و دندان را انجام می دهد ، اما متخصص کودک نیز می باشد . آنها بصورت تخصصی می آموزند که چگونه کودک را اداره کنند . تیم دندانپزشک کودکان کلینیک مروارید بجز تخصص های درمانی دندان به مهارت های جذب کودکان نیز کاملا تسلط دارند . مسئله­ای که بسیار برای خانواده­ها مهم است چرا که اگر آن ها نتوانند کودکان را جذب کنند بچه­ ها از دندانپزشکی فراری شده و از این رو در خوشبینانه ترین حالت معمولا دیر و به سختی اقدام به مراجعه خواهند نمود.
دندانپزشکان کودکان رفتارهای کودکان را درک می کنند و می دانند چطور برخورد کنند که کودک بخصوص در اولین مراجعه احساس راحتی کند و خاطره خوبی در ذهنش از دندانپزشکی باقی بماند . آنها همچنین می توانند مسائل دندانپزشکی را که مخصوص دهان کوچک دوران کودکی است را درمان کنند. علاوه بر این ، آنها برای درمان کودکان با نیازهای ویژه آموزش دیده اند.
دندانپزشک کودکان بهتر می تواند به موارد خاص کودکان خردسال مانند استفاده از پستانک ، انگشت پا و تغذیه از بطری بپردازد. دندانهای کودک نیز دچار پوسیدگی می شوند و برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی باید توسط دندانپزشک کودکان معالجه شوند.

برخلاف محیط مطب دندانپزشکان خانواده، مطب دندانپزشک کودک بیشتر به زمین های بازی و مراکز تفریحی شبیه است. بسیاری از آنها نقاشی دیواری از حیوانات باغ وحش، موجودات دریایی یا سایر تصاویر مورد علاقه کودکان و یک منطقه بازی پر از اسباب بازی و بازی های ویدیویی دارند.
متخصصان بهداشت کودکان از ابزارهای كوچكتری استفاده می كنند و زمان لازم را برای نامگذاری هر ابزار و توضیح آنچه در این زمینه دارد ، می گذارند. کودک شما تشویق می شود که از او سؤال کند و چیزهایی را که یاد می گیرد با شما در میان میگذارد، مانند این که چند بار باید مسواک بزنید و تا چه مدت.

سرانجام ، بیشتر مطب های کودکان در پایان بازدید ، جوایزی را اهدا می کنند. این هم به گونه ای طراحی شده است که کودک شما هنگام مراجعه به دندانپزشک احساس امنیت و خوشحالی کند.

پیشنهاد میکنیم که قبل از مراجعه تصاویری از مطب های دندانپزشکی کودکان را به کودکان خود نمایش دهید تا با احساس خوب و حتی هیجان به دندانپزشکی کودک مراجعه کنند.

یکی از راه های کاهش استرس و ایجاد راحتی برای کودکان شروع زود هنگام در مراجعه به دندانپزشکی می باشد. در بسیاری از مقالات معتبر پیشنهاد شده که اولین ملاقات را در یک سالگی کودک داشته باشید.

اولین بار، پوسیدگی دندان در چه سنی رخ می دهد؟

آیا می دانید پوسیدگی دندان برای اولین بار در چه سنی پیش می آید و چه کاری باید انجام داد؟

اولین مواجهه انسان با میکروبهای پوسیدگی زا در سنین نوزادی است.
برای بروز پوسیدگی دندان باید ۳ عامل به صورت هم زمان باهم همراه شوند تا روند پوسیدگی ایجاد گردد.این عوامل عبارت است از:
۱- فاکتور میزبان : شامل بزاق و دندان
۲- فاکتور میکروبی : شامل باکتری های پوسیدگی زا
۳- فاکتور رژیم غذایی : شامل مواد قندی و کربوهیدراتها
زمانی که این سه عامل همزمان وجود داشته باشند و تعادل محیط دهان به نفع میکروبها به هم بخورد پوسیدگی ایجاد می شود پوسیدگی دندانی یک بیماری عفونی است و برای این منظور باید میکروبهای پوسیدگی زا که گونه های خارجی از میکروبهای داخل دهان هستند به تعدادی برسند که نسبت به سایر گونه ها برتری یابند. اولین مواجهه انسان با میکروبهای پوسیدگی زا در سنین نوزادی است و معمولا این میکروبها در حدود ۳۳-۱۹ ماهگی از طریق مادر به کودک منتقل می شود.

 

پوسیدگی دندان چگونه ایجاد می شود؟

آیا تنها مسواک زدن از پوسیگی جلوگیری می کند یا اینکه نکات دیگری نیز باید رعایت شود؟

پوسیدگی دندانی به وسیله میکروبهای پوسیدگی زا که در مجاورت با مواد غذایی حاوی کربوهیدراتها (قندها) می باشد ایجاد می گردد.
تجمع پلاک میکروبی ظرف ۲۴ ساعت بعد از مسواک زدن کاملا قابل مشاهده است و در صورتی که در طول این زمان حذف نگردد می تواند با مصرف مواد قندی باعث ایجاد اسید در ناحیه گردد .
اسید ایجاد شده نسبت به حل کردن مواد معدنی موجود در دندان نظیر کلسیم و فسفر و سایر مواد معدنی اقدام نموده و به مرور زمان حفره پوسیدگی به علت تحلیل و تخریب ساختار معدنی دندان مشاهده می شود که مستلزم انجام درمانهای ترمیمی و پر کردن دندان جهت حذف عوامل میکروبی و بازسازی ساختار دندان می باشد .
در صورتی که در مراحل ابتدایی پوسیدگی اقدامات درمانی لازم نظیر استفاده از ترکیبات فلوراید دار صورت گیرد امکان جلوگیری از ایجاد حفره و عدم نیاز به درمانهای ترمیمی وجود دارد.
مادران عامل پوسیدگی دندانی کودکان:
اگر شما هم با خواندن این تیتر دچار تعجب شده اید ، این مطلب را بخوانید و …

پوسیدگی دندان و نقش مادران در آن

پوسیدگی دندانی یک بیماری عفونی و قابل سرایت است و از فردی به فرد دیگر قابلیت انتقال دارد بیشترین انتقال از مادر به کودک است که به علت ارتباط نزدیک این دو و شریک شدن مادر در غذای کودک است کودکان در هنگام تولد فاقد میکروبهای پوسیدگی زا در دهان هستند و با گذشت زمان این میکروبها را از افراد اطراف خود کسیب می کند این آلودگی می تواند از ۶ ماهگی نوزادی دیده شود ولی بیشترین میزان آلودگی در سنین ۱۹ الی ۳۳ ماهگی است همچنین کودکان در سنین مهدکودک نیز می توانند بیماری را از هم سن و سالان خود کسب کنند.

یکی از بهترین راههای پیشگیری از پوسیدگی های کودکان کنترل پوسیدگی های مادر و کاهش سطح میکروبی دهان مادران است با انجام ترمیم دندانهای پوسیده شده در مادران قبل از تولد کودک از امکان لانه گزینی میکروبی در دهان مادر و انتقال بعدی ان به کودک جلوگیری می گردد.

درمان دندانپزشکی کودکان تحت بیهوشی، آری یا خیر؟

در صورتی که تصمیم به انجام درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی برای کودکتان دارید، حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید :

۱٫این درمان را ترجیحا توسط متخصصین دندانپزشکی کودکان که دوره های لازم را جهت درمان تحت بیهوشی گذرانده اند انجام دهید. اخیرا بسیاری از همکاران دندانپزشک اقدام به این نوع درمان می کنند که لازم است مدارک لازم جهت احراز توانایی و مجوز انجام این نوع درمان را به بیمار خود ارائه کنند.
۲٫از محل انجام درمان کودک خود که باید در بیمارستان های مجهز و یا مراکز جراحی محدود باشد اطمینان حاصل کنید.کیفیت دستگاهها و نوع داروی مورد استفاده جهت کودکان تاثیر بسیاری در کیفیت انجام بیهوشی خواهد داشت.توجه داشته باشید که این درمان به هیچ وجه نباید در داخل مطب انجام گردد.
۳٫حتما قبل از عمل آزمایشات لازم را طبق درخواست دندانپزشک معالج انجام داده و مشاوره قبل از عمل با متخصصین بیهوشی انجام گردد
۴٫سرماخوردگی و واکنش های آلرژیک بعلت درگیری سیستم تنفسی خطر مهمی در بیماران تحت بیهوشی تلقی می گردد سعی کنید هنگام درمان هیچگونه علائم سرماخوردگی در کودکانتان مشاهده نشود.
۵٫درمان تحت بیهوشی صرفا یک درمان دندانپزشکی است و نمی توان از آن انتظار معجزه داشت و در صورت عدم رعایت ، پوسیدگی ها قابل برگشت می باشند.معجزه واقعی در دست والدین است که در درجه اول با کنترل رژیم غذایی کودک و در درجه دوم با رعایت منظم بهداشت دهانی می توانند دهانی عاری از پوسیدگی برای کودک خود به ارمغان بیاورند.
مزایای پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمانهای زودهنگام در کودکان:
دندانهای کودکان به مانند دندان بزرگسالان وظایف عمده ای بر عهده دارند، اما دندان ها در کودکان علاوه بر این وظایف، بخشی از مراحل رشد و زندگی کودکان را نیز تشکیل می دهند که توجه به آنها ضروری است

وظایف دندان ها در مراحل رشد و زندگی کودکان بسیار مهم و قابل توجه است، دندانهای شیری کودکان ۴ نقش اساسی ؛ تغذیه ، زیبایی ، تکلم و راهنمایی مسیر رویشی دندانهای دائمی را بر عهده دارند.

درصورتی که دندانهای شیری دچار پوسیدگی و بیماری گردند مستقیما بر روی عملکرد وتغذیه و زیبایی کودک وهمچنین دندان های دایمی در آینده تاثیر می گذارد چنانچه دندان کودک دچار پوسیدگی های شدید گردد علاوه بر آنکه وی از تغذیه مناسب و مطلوب محروم میگردد بعلت ظاهر نامناسب دچار کاهش اعتماد به نفس در مواجهه با هم سن وسالان خود خواهد شد زیرا احساس نقص و عدم هماهنگی با سایر کودکان وی را از فعالیت های گروهی و حضور فعال در جمع باز خواهد داشت . علاوه بر آن از دست دادن زودتر از موقع دندان های شیری میتواند باعث از بین رفتن فضای دندانهای دائمی جایگزین و بسته شدن فضای این دندانها توسط دندانهای مجاور و ایجاد بهم ریختگی دندانی و مشکلات ارتودنسی گردد. در حالی که پیشگیری از بروز بیماری ودرمان های زود هنگام در صورت بروز ضایعه، میتواند از ایجاد این مشکلات و ناراحتی های بعدی کودک جلوگیری نماید.

روشهای پیشگیرانه نظیر کنترل تغذیه ، بهداشت دهان ودندان و فلوراید تراپی و فیشور سیلنت تراپی، باعث میگردند که محیط دهان عاری ازبیماری گردد، و در صورتی که در مراحل ابتدایی بروز پوسیدگی ، درمانهای لازم صورت گیرد کودک از ناراحتی ناشی از درمانهای پیچیده تر رها می شود.

همچنین مطالعه کنید : دندانپزشکی اطفال مشهد

خدمات کلینیک دندانپزشکی کودکان مروارید

  1. ارتودنسی و زیبایی
  2. جراحی فک، لثه و ایمپلنت
  3. کودکان و نوجوانان
  4. عصب کشی تخصصی

کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد مجهز به بخش دندانپزشکی اطفال و کودکان می باشد. این بخش شامل اتاق مخصوص کودکان است که کودکان احساس آرامش داشته باشند. 

همچنین طراحی اتاق کودکان با المان های بازی کودکان باعث شده است تا کودکان بدون هیچ ترسی و در کمال آرامش مورد درمان قرار گیرند.

کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد با بهره گیری از متخصص ترین دندانپزشکان خانم برای بخش دندانپزشکی اطفال و کودکان باعث ایجاد آرامس و حس امنیت بیشتری برای کودکان می شود.

 

برای گرفتن وقت بخش دندانپزشکی کودکان در کلینیک مروارید مشهد می توانید با شماره تلفن های این کلینیک که در بالای وب سایت وجود دارد تماس بگیرید.

 

در ادامه می توانید فیلم محیط داخلی بخش کودکان و اطفال کلینیک دندانپزشکی مروارید را مشاهده کنید.

کلینیک دندانپزشکی مشهد با بیش از 20 سال سابقه در شهر مشهد، یکی از خوشنام ترین و بهترین کلینیک های دندانپزشکی مشهد می باشد. این کلینیک با بهره بردن از بهترین متخصصان دندانپزشکی شهر مشهد توانسته است تا نامی خوش از خود بر سر همشهریان عزیز بیندازد.

محیطی بسیار شیک و آرامش بخش به همراه کادری مجرب و متخصص از جمله مهمترین مزایای کلینیک دندانپزشکی مروارید مشهد می باشد. 

در این کلینیک تمام فعالیت ها با بهترین مواد خارجی انجام می شود تا کیفیت مواد مصرفی به همراه تجربه و تخصص بالای متخصصان موجب رضایت کامل شما مشتریان عزیز را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X