بهترین کلینیک دندانپزشکی مشهد کلینیک مروارید

بهترین دندانپزشک در مشهد - کلینیک دندانپزشکی در مشهد - دندانپزشکی در مشهد بهترین کلینیک دندانپزشکی در مشهد بهترین متخصص ایمپلنت در مشهد بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد بهترین دندانپزشک مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان مشهد نی نی سایت بلیچینگ دندان خوبه بهترین دکتر دندانپزشکی در مشهد کامپوزیت دندان در مشهد قیمت ایمپلنت دندان در مشهد دندانپزشکی در مشهد سیم کشی دندان در مشهد قبل و بعد کامپوزیت دندان پروتز دندان روکش دندان لمینت دندان کاشت دندان در مشهد

بهترین کلینیک دندان پزشکی شرق کشور کلینیک مروارید

کلینیک دندانپزشکی در ایران برای عموم مردم مورد توجه قرار دارد. یک علت آن، این است که برخی از بیماران در طول روز به علت مشغله کاری، فرصت کافی برای انجام کارهای دندانپزشکی را ندارند. بنابراین می‌توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند که در ساعات بیشتری حضور دارد و آخر هفته‌ها و ایام تعطیل نیز باز باشد. علت دیگر این است که بیمار مراجعه کننده به دندانپزشکی ممکن است، درمان‌های مختلفی نیاز داشته باشد.
بنابر اعلام کلینیک تخصصی ایمپلنت ، از دلایل دیگر توجه عموم مردم به کلینیک دندانپزشکی، ممکن است تیم‌های مختلف درمانی اعم از متخصص ایمپلنت، متخصص پریودونتیکس، متخصص برای بیمار مراجعه کننده نیاز باشد. به همین دلیل بهتر این است که بیمار، کارهای درمانی خود را در کلینیک دندانپزشکی انجام دهد
حالا دلایلی که میتونیم به ان اشاره کنیم از جمله.
الف ) در وقت ایشان صرفه‌جویی می‌شود.
ب )تمامی کارهای ایشان در یک مرکز درمانی انجام می‌شود و یک پرونده جامع و کامل برای ایشان تشکیل می‌شود.
ج )در زمان رفت و آمد بیمار صرفه‌جویی می‌شود و از پراکندگی کارهای درمانی جلوگیری می‌شود.
د )در صورت بروز مشکل در درمان، یک کلینیک دندانپزشکی پاسخگو بوده و خیال بیمار نیز راحت می‌باشد.
کلینیک دندانپزشکی مروارید مجهزترین کلینیک دندان پزشکی شرق کشور
این کلینیک دندانپزشکی به ارائه تمامی خدمات تخصصی مثل ایمپلنت اندو پروتز و زیبایی می‌پردازد. از تمامی متخصصان در تمامی خدمات دندان برخوردار است. در این کلینیک دندانپزشکی، جراحی‌های زیبایی، لثه ولمینیت
در این کلینیک دندانپزشکی درمان‌های زیبایی شامل ، کامپوزیت ونیر، لیفت لثه برای زیبایی و انواع روکش‌های زیبایی نظیر زیرکونیا، ایمپرس و… انجام می‌پذیرد.

همچنین مطالعه کنید : دندانپزشکی کودک در مشهد 

نقش لیزر در جراحی ایمپلنت دندان چیست؟

جراحی ایمپلنت دندان با لیزر درمانی بهتر و با آسیب کمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشکی ایمپلنت دندان ایفا می‌کند. استفاده از لیزر در جراحی ایمپلنت دندان سبب می‌شود، محل جراحی با حداقل آسیب به بافت نرم و سخت، آماده شود. در واقع ما جراحی آتروماتیک و بدون آسیب در جراحی ایمپلنت دندان با لیزر خواهیم داشت.
در جراحی ایمپلنت دندان با لیزر، ما قادر خواهیم بود فقط بافت‌هایی را که نیاز داریم، برداریم و به بافت‌های سالم اطراف، آسیبی وارد نمی‌کنیم. برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد بود. دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و خونریزی مانند روش جراحی با تیغ، نخواهیم داشت.
مزیت بزرگ دیگر جراحی ایمپلنت دندان با لیزر این است که لیزر پروسه بهبود زخم را سرعت می بخشد. ما فقط بافت هدف را از بقیه بافت‌ها جدا می‌کنیم و به بافت‌های مجاور، آسیب غیر ضروری نمی زنیم. این مزیت، فرایند التیام زخم را بهبود می بخشد. جراحی لیزر به طور بسیار مؤثری، واکنش التهابی بافت را کاهش می‌دهد یا از آن جلوگیری می‌نماید.
همچنین ترشح آنزیم‌های بازدارنده فرایند التهابی را تقویت می‌کند. لیزر خواص ضد میکروبی هم دارد که مشکلات عفونت را بر طرف می‌نماید. در آخر لیزر سبب تحریک التیام بافت سخت و نرم می‌گردد. نتیجه نهایی این نوع جراحی، بهبود و التیام بهتر زخم نسبت به روش‌های قدیمی جراحی است. روش‌های قدیمی جراحی ایمپلنت دندان این مزیت‌ها را ندارند.


آیا از لیزر می‌توان برای برداشتن آلوده اطراف ایمپلنت دندان که دچار التهاب شده، استفاده کرد؟

پاسخ بلی است. این یکی از مهمترین مزیت‌ها و نقش‌های کاربرد لیزر در جراحی ایمپلنت دندان لیزر است. انرژی لیزر خواص ضد میکروبی دارد که باکتری‌های آسیب‌رسان را از بین می‌برد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ایمپلنت دندان و تمیز کردن ناحیه مورد نظر، می‌توانیم التیام و بهبود بافت‌های سخت و نرم را با لیزر تحریک کنیم.
لمینت دندان چیست
بیمارانی که برای بهبود وضعیت ترمیمی خود مراجعه می‌کنند، تکنولوژیDSD این امکان را می‌دهد که با توجه به هدف مورد نظر، بیماران خواسته‌های خود را بیان کنند و به عبارتی در روند درمانی مداخله نمایند؛ به همین دلیل بکارگیری این تکنولوژی نتایج بسیار خوبی را در سراسر جهان به دنبال داشته است.

مزایای لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان منافع و مزایای زیادی برای بیمار به همراه دارد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
الف ) توانایی و بهبود کیفی تشخیصی بالا از طریق آنالیز و ارزیابی وضعیت ساختارهای داخل و خارج دهانی.
ب( بهبود ارتباطات بین اعضای تیم درمانی اعم از تکنسین لابراتوار، متخصص زیبایی و بیمار
ج( امکان بررسی بهتر روند درمان از ابتدا تا انتهای درمان
د ) پیش‌بینی نتیجه نهایی و در نتیجه بهتر شدن نتیجه بالینی از طریق فن‌آوری های دیجیتال.
ه ) امکان تغییرات در مراحل ابتدایی و مطابق با نظر و سلیقه بیمار

استحکام لمینت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

این سوال بسیار خوبی است. استحکام لمینت به عوامل زیر مربوط می‌شود:
الف ) ارزیابی دقیق متخصص زیبایی از آرایش و چیدمان دندان‌ها
ب(رابطه بسته شدن دو فک و میزان درگیری و همپوشانی دندان‌ها
ج )اندازه لمینت نسبت به دندان
د )استفاده از نانو ذرات جدید
ه ) استفاده از لمینت دندان‌های مختلف با توجه به موقعیت‌های دندانی و فکی هر بیمار (عدم استفاده از یک نوع لمینت برای همه افراد )
و ) میزان رعایت بهداشت فردی
ز ) میزان تراشی که باید برای هر دندان در نظر گرفت. (همه دندان‌ها به یک نسبت نباید تراش داده شوند و برخی اصلاً نیازی به تراش ندارند )

نازکی لمینت دندان چقدر است؟

نازکی لمینت دندان را می‌توانم به پوست تخم مرغ یا به لنزی بسیار نازک تشبیه کنم که در عین ظرافت باعث حفظ مینا و عملکرد دندان می‌شود. همانند لنزی که برای بیمار استفاده کاربردی فراوانی دارد و در عین حال از چشم و قرنیه بیمار نیز محافظت می‌کند.

آیا به تراش دندان نیازی است؟

بسیاری از بیماران نگران تراش دندان‌های خود می‌باشند. باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب‌های ارتقا یافته برای لمینت و نیز به کارگیری نرم افزار طراحی لبخند، می‌توانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندان‌های خود آگاهی یابید.
انواع لمینت دندان و تفاوت آنها:
لمینت دندان به دو نوع تقسیم می‌شود که بر اساس جنس و ساخت متفاوت هستند.
الف ) لمینت کامپوزیتی: ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آنها ارزان‌تر می‌باشد همچنین تراش کمتر دندان از جمله مزیت‌های دیگر لمینت کامپوزیتی است.
ب ) لمینت سرامیکی: مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و دارای ظاهر زیباتری هستند. همچنین ثبات رنگ بیشتری در مقایسه با کامپوزیت‌ها دارند.
ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته می‌شوند که به آنها سرامیکی گفته شده ونیری که از جنس کامپوزیت است در مطب به صورت مستقیم ساخته می‌شود که به آن ونیر کامپوزیتی گفته می‌شود.

همچنین مطالعه کنید : دندانپزشکی اطفال در مشهد

دندان عقل چیست؟

سومین دندان آسیای هر فک را دندان عقل می‌گویند. این دندان در ۱۸ سالگی رشد می‌کند، به همین علت آن را دندان عقل نام داده‌اند.

انواع دندان عقل

دندان عقل می‌تواند به شکل کامل رشدکرده، نیمه نهفته و یا کاملاً نهفته باشد. رشد دندان عقل احتیاج به وجود فضای کافی در استخوان فک دارد و در صورتی که فضای کافی در فک انسان نباشد، دندان به شکل نهفته یا نیمه نهفته خود را نشان می‌دهد.
کشیدن دندان عقل بدون آسیب به استخوان فک!!!
باید توجه داشت که با کمک روش‌ها و نکات زیر می‌توان دندان عقل را بدون درد کشید!!!!
الف ) استفاده از لیزر
ب ) استفاده از ابزارهای مخصوص و جدید کشیدن دندان عقل
ج ) استفاده از میکروسکوپ دندانپزشکی
د ) تجهیزات مدرن در کلینیک دندانپزشکی
ه ) تجربه و دقت بالای متخصص
و ) دقت در حفظ استخوان و لثه اطراف دندان عقل
ریشه‌های دندان عقل در سنین بالاتر قطعاً قطورتر شده و همین باعث می‌شود تا کشیدن دندان عقل در سنین بالا همراه با درد و رنج بیشتری باشد بعد از کشیدن دندان عقل دوران التیام یافتن دندان‌ها طولانی‌تر خواهد شد و اگر دیر اقدام به کشیدن دندان عقل شود دندان‌های مجاور نیز دچار پوسیدگی می‌شوند.

ویژگی های بهترین کلینیک دندان پزشکی:

1: صحبت دندان پزشک با بیمار

خیلیها اعتقاد دارند یک دندان پزشک خوب لزومی به ارائه توضیح در خصوص پروسه درمان به بیمار ندارد. این جمله اعتقاد بسیاری از دندان پزشکان ایرانی است. به همین دلیل است که حتی در بسیاری از کلینیک های دندان پزشکی معتبر، دندان پزشک از صحبت با بیمار خودداری میکند. در بهترین کلینیک های دندان پزشکی ، پزشک از روحیات و سابقه بیمار اطلاعات کسب می کند. ما در کلینیک دندان پزشکی مروارید ابتدا از سابقه بیمار و تجربیات خوب و بد او در خصوص درمان های قبلی صحبت میکنیم سپس پروسه درمان آغاز میشود.

2: تخصص دندان پزشک

اولین کار دندان پزشک تشخیص درست است که باعث درمان درست میشود. یک دندان پزشک خوب زمانی که از موردی مطمئن نیست میتواند با ارجاع بیمار به متخصص مربوطه بهترین درمان را برای بیمار رقم بزند.

3: محیط کلینیک دندان پزشکی

مهمترین نکته در خصوص محیط یک دندان پزشکی خوب، بوی فضای کلینیک است. اولین تماس حضوری فرد با کلینیک بویی است که استشمام میکند. اگر بوی مواد ضدعفونی کننده یا … در فضا باشد یادآور خاطرات دندان پزشکی بعضاً تلخ بیمار خواهد بود. محیط یک کلینیک خوب باید حتماً خوشبو باشد.

4: انتظار بیمار برای دندان پزشکی

زمان انتظار فرد در اتاق انتظار کلینیک دندان پزشکی هر چه کمتر باشد بهتر است. بنابراین در بهترین کلینیکهای دندان پزشکی سعی بر این است این زمان انتظار را به حداقل برسانند.

5: ترس از دندان پزشکی

ترس از دندان پزشکی یک فوبیای شایع است در واقع بعد از ترس از ارتفاع شایعترین ترس، فوبیای دندان پزشکی است. اما مهمترین مورد در ازبین بردن ترس از دندان پزشکی نحوه رفتار و گفتار دندان پزشک با بیمار است. در بهترین کلینیک های دندان پزشکی کودکان پزشک به کودک میفهماند هیچ گونه حرکتی بدون رضایت او انجام نخواهد شد، در ضمن تمامی ابزار دندان پزشکی قبل از استفاده به کودک نشان داده خواهد شد.

6: گوش دادن به مشکلات بیمار

در بهترین کلینیک های دندان پزشکی مثل کلینیک مروارید در مشهد ابتدا مشکل از زبان خود بیمار شنیده میشود سپس دندانپزشک به بررسی و معاینه فرد میپردازد.بهترین دندان پزشک شخصی است که بهترین محو به صحبتها و خواسته های بیمار گوش دهد. حتی پزشک به عنوان یک همراه به صحبتهای خارج از موضوع دندان پزشکی بیمار نیز گوش میسپارد تا به بیمار به بهترین نحو آرامش خاطر داده شود.

7: تبلیغات در کلینیک دندان پزشکی

هیچ کلینیک دندان پزشکی خوبی به تبلیغ هیچ محصولی نمیپرازد.

8: ارتباط بیمار با دندان پزشک پس از درمان

برای کاهش استرس بیمار پس از درمان لازم است که راه ارتباطی بین بیمار و دندان پزشک وجود داشته باشد. ممکن است در برخی مواقع بیمار درست متوجه اقدامات پس از درمان نشده باشد، یک کلینیک دندان پزشکی خوب حتما باید قبل از ترک بیمار شماره تماسی را برای نیاز های بیمار در اختیار او قرار دهد.

9: صبر و حوصله دندان پزشک

یکی از نکات مهم در پروسه درمان صبر و حوصله دندان پزشک به خصوص در کار روی دندان کودکان است. بهترین دندان پزشکان نسبت به وقتی که به بیمار اختصاص میدهند احساس مسئولیت میکنند.

10: رعایت بهداشت در کلینیک دندان پزشکی

اولین و مهمترین نکته یک دندان پزشکی خوب رعایت بهداشت و استرلیزاسیون وسایل و دستگاه های دندان پزشکی است. در کلینیک دندان پزشکی مروارید کلیه ی مراحل استریلیزاسیون با دقت وطبق استانداردهای جهانی انجام می گیرد و شما می توانید تمام مراحل را مشاهده و پی جویی کنید.

11: تکنیک ها و تجهیزات به روز

استفاده از تکنیک ها و ابزار و تجهیزات به روز تا حدی که هزینه های خرید اجازه میدهد کار را برای دندان پزشک و بیمار راحت تر میکند. بهترین دندان پزشکان کسانی هستند که برای آگاهی خود نسبت به تکنیک های جدید دندان پزشکی تلاش میکنند.

12: نحوه برخورد کارکنان دندان پزشکی

یک کلینیک دندان پزشکی خوب جایی است که بیمار با ورود به آن احساس آرامش و امنیت داشته باشد. در کلینیک دندان پزشکی مروارید ما به بیماران به عنوان مهمان نگاه میکنیم. حداکثر تلاش تیم کلینیک مروارید آرامش و آسایش خاطر بیمار است. تمامی کارکنان کلینیک آموزش های لازم در خصوص نحوه برخورد با مراجعین دندان پزشکی را گذرانده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X